„ROLEX” – pięć liter pokazujących niezwykłe spostrzeżenia

Repliki Zegarków

2 lipca 1908 r. Hans Wilsdorf oficjalnie zarejestrował i zarejestrował w Szwajcarii „ROLEX” jako markę, co stanowi ważny kamień węgielny dla przyszłego kierunku firmy.
Hans Wellsdorf jest wizjonerem i pionierem własności intelektualnej. „ROLEX” zawiera trzy spółgłoski i dwie samogłoski i nadal spełnia kryteria udanej marki.
Nowoczesne myślenie
Wybór „Rolex” Hansa Wellsdorfa jest bardzo zbliżony do współczesnego myślenia. Uważa, że ​​ta nazwa powinna:
Usprawnione, nie więcej niż pięć liter;
Łatwy do wymówienia we wszystkich językach;
Biegła w wymowie;
Łatwy do zapamiętania;
Jest piękny i przyjemny zarówno dla mechanizmu, jak i tarczy.

Źródło inspiracji
Hans Wellsdorf rozważał wiele możliwości, aż pewnego dnia podjął decyzję przypadkiem. 2 lipca 1958 r., W 50. rocznicę wystąpienia marki, wspominał: „Próbowałem wszystkich listów i otrzymałem setki nazwisk, ale żadne z nich mnie nie usatysfakcjonowało. Pewnego ranka usiadłem. Na wyższym poziomie powozu publicznego, przechodząc przez londyńską Cheapside, usłyszałem szelest elfa szepczący mi do ucha: „Rolex”. Kilka dni później znak towarowy „ROLEX” został oficjalnie zarejestrowany w Szwajcarii. I zarejestruj się. W 1913 r. Marka „ROLEX” została zarejestrowana w różnych krajach. Dziś znaki towarowe są zarejestrowane na całym świecie.
Wzrost popularności
Po tym, jak Hans Wellsdorf chronił markę, kolejnym wyzwaniem było przekonanie sprzedawcy, aby używał na zegarku wyłącznie „ROLEX” zamiast własnej nazwy.
W tym czasie jubilerzy lub zegarmistrzowie chcieli wydrukować swoje nazwy na powierzchni i nie podawali nazwy dostawcy ani producenta. W tym celu Hans Wellsdorf jest stopniowy, powiedział w swoich wspomnieniach: „Na początku ostrożnie dodałem słowo„ Rolex ”do każdego z sześciu zegarków, oczekując, że z powodzeniem uda się go umieścić na półkach. I na sprzedaż Stopniowo odważyłem się wymienić jeden z sześciu zegarków, a później trzy z nich. ”Wodoodporny zegarek Rolex Oyster został wprowadzony na rynek w 1926 roku i Hans Wellsdorf zdecydował Od tego dnia każda tarcza, obudowa i mechanizm Repliki Zegarków będą grawerowane bez wyjątku marką „ROLEX”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *