Historyczna prawda „Prawdziwych sekund” – twórca niezależnego pomiaru czasu Repliki Zegarków

Rolex Replika

Tegoroczny Repliki Zegarków i Miracle Asia Haute Horlogerie nie trwały długo. Media dokonały kompleksowej interpretacji procesu, projektu, technologii, produktów, rynku itd. Jednak jedna z małych kategorii, ale Nie spowodował zbyt dużej uwagi, to znaczy „prawdziwych sekund” (dla ułatwienia zrozumienia, poniżej używa sekund skoku do opisania). Wszyscy wiedzą, że seria obserwatorium geofizycznego Jaeger-LeCoultre ma dwie sekundy skoku Zegarki Repliki – „prawdziwe sekundy” i zegarki światowe, ale na trzech wystawach w tym roku, a właściwie w tym roku Liczba zegarków skaczących w czasie jest znacznie wyższa niż w poprzednich latach, tylko dlatego, że marki, które znają publiczność, są mniejsze.

Co to jest sekunda przestępna?

Termin pomijanie sekund może być dosłownie przetłumaczony z angielskiej nazwy „Skacząca sekunda”, aw wielu miejscach nazywa się go również „Dead Beat Seconds”, „True-Beat”, „Dead Seconds” i tak dalej. Największą cechą przeskakiwania sekund jest to, że druga ręka twarzy ma jedną sekundę i jedną sekundę, zamiast tradycyjnych ciągłych sekund zamiatania. Ponieważ jest bardzo podobny do stylu kwarcowego sekundowego zegarka, oba są łatwo pomieszane. Ponadto należy zauważyć, że około 1675 r. Astronom Richard Towneley wynalazł system ucieczki, również typu Deadbeat, ale zasadniczo różni się od tego drugiego skoku.

Chociaż pomijanie sekund jest specjalną cechą, jest nawet klasyfikowane jako złożona funkcja w wielu książkach, co podsumowuje mechanizm wewnętrzny. Skakanie w sekundę jest bardzo interesujące, ale nie jest praktyczne. Ogólnie rzecz biorąc, wystarczy wziąć drugą rękę i ją zmienić. Wielu czytelników nie wie, że jest to nierozerwalnie związane z najczęstszą złożoną funkcją dzisiejszych czasów – mierzeniem czasu, i odegrało ważną rolę w historii, dlatego wielu Zegarki Repliki jest nadal bardzo zadowolonych z Wyjmij to i wprowadzaj innowacje ponownie.

Skąd się biorą sekundy skoku?

Pomysłodawca współczesnych chronografów, który rozpoczął się w 1816 r. Wraz z wynalazkiem zegara Louisa Moineta, urodził się w 1821 r., A wynalazł go Nicolas Mathieu Rieussec dla 18. cesarza Ludwika. Jednak mechaniczną strukturę taktowania można prześledzić do dłuższego czasu: w 1720 roku słynny brytyjski zegarmistrz George Graham wynalazł urządzenie z wahadłem, które może wyświetlać sekundy i dzieli jedną sekundę na cztery (tj. Jedną sekundę Jump).

Zegarek kieszonkowy Tourbillon Graham 1720

W drugiej połowie XVIII wieku pojawiła się niezależnie napędzana druga ręka, która została zainstalowana w zegarku kieszonkowym (wcześniej większość stolików pokazywała tylko dwie igły ze względu na problem z dokładnością), a zegarmistrz używał jej we własnym ruchu. Krótki czas nagrywania, ale nie ma możliwości ręcznego zatrzymania taktowania, tylko z jego naturalnym zatrzymaniem. W 1776 r. Jean-Moïse Pouzait z Genewy opublikował raport proponujący system z drugiej ręki, który jest niezależny od układu napędowego, który napędza wskazówki godzinowe i minutowe. Można go uruchomić i zatrzymać w razie potrzeby. Jest to oryginalny kompletny system pomijania. . Jednak zegarmistrzowie zauważyli, że nie można go wyzerować do momentu wynalezienia funkcji zerowania w XIX wieku i narodził się prawdziwy chronograf.
W XIX wieku dojrzewała struktura drugiego skoku i stopniowo wyprowadzano trzy różne mechanizmy drugiego skoku:
Pierwszy system polega na dodaniu dodatkowego koła zębatego, które jest połączone ze sprężyną główną i jest przesuwane przez sprężynę równoważącą. Zaletą tego niezależnego systemu drugiego skoku jest to, że nie wpływa on na działanie głównego układu napędowego, dzięki czemu nie wpływa na dokładność czasu podróży, i może się uruchamiać i zatrzymywać w dowolnym momencie.
Drugi system ma wytworzyć drugie koło obok koła ewakuacyjnego. Drugie koło ma wyważenie 60 zębów. Ponieważ drugie koło jest bezpośrednio połączone z kołem ewakuacyjnym, system ten ma ogromny wpływ na dokładność czasu podróży. .
Trzeci system to tak zwane „wychwytywanie pojedynczej częstotliwości”. Układ wychwytywania „czeka” wagę przez dwa cykle, a następnie przesuwa się w celu przyspieszenia skoku co sekundę.
W pierwszej połowie XIX wieku mechanicznym zegarom, a zwłaszcza zegarkom kieszonkowym, brakowało własnych technik i technik, a skomplikowanych funkcji było niewiele. W drugiej połowie roku, wraz z opracowaniem i wdrożeniem wielu złożonych funkcji, czas pomijania jest często łączony z innymi mechanizmami. Z wyłączeniem garstki „ukrytych” zegarków, które mogą istnieć do dziś, pod koniec XIX wieku wiele słynnych fabryk zegarków, takich jak Louis Audemars i Jaeger-LeCoultre, produkowało złożone zegarki kieszonkowe na dużą skalę, a także niektóre marki. Złożone zegarki kieszonkowe, takie jak Henry Moser, Patek Philippe, Lange i Vacheron Constantin.

Jaeger-LeCoultre Kompleksowy zegarek kieszonkowy z chronografem

Dlatego głównym mechanizmem Rolex Replika jest w rzeczywistości oddzielny zestaw drugich zestawów kół w ruchu. Ten rodzaj idei jest właśnie funkcją, która wydaje się nie mieć praktycznego zastosowania na podstawie sekund skoku. Dlatego stoper jest Pomyśl o tym jako o pionierze w nowoczesnych chronografach mechanicznych. Patek Philippe był wystawą historii chronografów marki, w tym zegarka kieszonkowego drugiej generacji wyprodukowanego przez markę w XIX wieku.

Druga połowa XIX wieku Patka Philippe’a w drugiej połowie zegarka kieszonkowego PPM 1224

Na początku Replika Rolex wieku Replika Rolex zostało stopniowo rozpoznane i na podstawie promocji wojny zegarki stopniowo zastępowały dominującą pozycję zegarka kieszonkowego w XIX w. Ze względu na mniejszy rozmiar wymagano, aby ruch i konstrukcja mechaniczna były mniejsze, a Rezultatem jest ciągłe doskonalenie precyzji i dokładności komponentów. W tej chwili jest to niedojrzałe w technologii mikroobróbki, a skomplikowane funkcje nie są realizowane na zegarku. Do połowy Patek Philippe Replika wieku gwałtowny rozwój industrializacji, oprócz złożonych funkcji pomiaru czasu, automatycznego nawijania, tourbillon itp., Ponownie wskoczył na scenę historyczną i załadował się do wąskiego mechanizmu zegarka.

Zegarek Moser z mechanizmem Chezard 115

Chezard, słynna szwajcarska fabryka ruchów, powinna być jednym z pierwszych producentów aplikacji poklatkowych. Mechanizm Chezard 115, opracowany przez ruch Chezard 115, jest ruchem w sekundę w czasie bez struktury stop-sekund. Chezard 116 ze stop sekundami i ruch Chezard 117 z wyświetlaczem dnia i nocy oraz ruch 7400 w przeciwieństwie do 115 (7402 z wersją kalendarza). Sekundowy ruch Chezarda 115 był popularny wśród wielu marek, w tym Candino, Doxa, Moser, Rogers, Werba i wielu innych. Zainspirowani ruchem Chezard, Omega i Rolex opracowali następnie swój własny drugi skok, który również doprowadził do bardzo interesującej historii.

Zegarek Omega 372 z sekundowym skokiem

W 1952 r. Omega wyprodukowała partię chronografów Calibre 372 (Synchro Beat), które przeszły pięciokierunkową próbę kalibracji i różnicy temperatur. Sprzedawano ją wyłącznie na rynku amerykańskim i według ówczesnego plakatu wyceniono na 375 USD. To, czy zegarek wyprodukował dwa, czy cztery lata, jest inne. Z informacji publicznych wynika, że ​​ruch wyprodukował 1 000 sztuk, ale tak naprawdę na rynku pozostało tylko 17 sztuk. Zegarek został wycofany z rynku po 1954 r., Ponieważ Omega uważał, że ruch był zbyt delikatny i nie spełniał standardów dostępnych na rynku zegarków marki, ale zapasy na rynku były znacznie większe niż 17. Z tego powodu społeczność kolekcji zegarków również to zrobiła. Wiele argumentów. Omega nie pokazał tego zegarka ani ruchu w muzeum, a Jean Luc Miranda z muzeum powiedział kiedyś, że to porażka Omegi.

Zegarek Rolex 6556 „True-Beat”

Co ciekawe, Rolex wprowadził w 1954 roku pierwszy model zegarka marki z funkcją drugiego skoku, Ref.6556, który jest bardzo rzadkim modelem modelu, zgodnie z bieżącymi danymi z aukcji. Istniejący rok produkcji Ref.6556 został skoncentrowany w 1955 i 1956 r., A Ref.6556 został wydany w 1964 r. Ten model to ogólna nazwa Rolex „True-beat”. W rzeczywistości istnieje wiele rodzajów twarzy. Słowo „True-beat” jest również dostępne o godzinie 12 i 6. Istnieje również zegarek poklatkowy produkowany przez Rolex dla Tiffany. To jest rzadkie Model ten jest wyposażony w automatyczny mechanizm Calibre 1040 oparty na słynnym mechanizmie Calibre 1030. Jest to również pierwszy samozwijający się mechanizm z funkcją drugiego skoku, ale wtedy nie był tak udany. Niewiele osób wie.

Zegarek IWC Engineer Tourbillon o stałej mocy

Niedługo potem wybuchł „kryzys kwarcowy”. Wiele fabryk ruchu zostało zamkniętych lub przyłączonych do nich. Szwajcarska Rolex Replika również była niezależna, a sekundy mechanicznego skoku przez długi czas milczały. W latach 90. ostra konkurencja szwajcarskich marek zegarmistrzowskich stopniowo ujawniła nowoczesne biuro formowane przez grupę, rynek ostatecznie ustabilizował się dzięki nowej równowadze, a wiele mechanizmów, które zniknęły, zastosowano również jeden po drugim. Ponownie włączono także sekundy przestępne, zwłaszcza w ciągu ostatnich 5 lat, często pojawiały się zegarki z funkcją poklatkową, dzięki czemu ta skomplikowana funkcja po raz kolejny pozwala spojrzeć na swój styl osobom, które uwielbiają zegarek, przy użyciu bardziej dojrzałej karty micro Inżynieria mechaniczna, obrabiarki CNC, projektowanie CAD itp. Sprawiają, że ta funkcja jest bardziej magiczna i interesująca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *